Kurs asystentka ortoptyki - zez |
Ortoptyka - pozyskiwanie wiedzy z zakresu diagnozy i rehabilitacji ortoptycznej jak również wykorzystanie rehabilitacji - ćwiczeń ortoptycznych u dorosłych i dzieci z trudnościami w czytaniu. Wszystkie badania wykonuje się na zlecenie lekarza za pomocą odpowiednich urządzeń i tablic testowych. Ortoptysta przygotowuje pacjentów do zabiegów operacyjnych a następnie nadzoruje i prowadzi ich rehabilitację. Odpowiada także za prowadzenie ćwiczeń u pacjentów z różnymi rodzajami zeza, w celu powstrzymania dalszego postępowania wad wzroku. Miejscem pracy dla ortoptystów są gabinety okulistyczne, gabinety ortoptyczne, poradnie leczenia zeza oraz szpitalne oddziały okulistyczne.
Kurs asystentki ortoptyki - jest prowadzone na bazie autorskiego programu.
Szkolenie dotyczące pomocy ortoptycznej jest kierowane do czynnych zawodowo optyków okularowych i optometrystów którzy chcą nabyć dodatkowe umiejętności w badaniu i rehabilitacji układu wzrokowego. Dużym atutem szkolenia jest przeważająca liczba godzin w planie przeznaczona na praktyczny pomiar ćwiczeń w korygowaniu wad.
Uczestnicy po zdaniu egzaminu otrzymują zaświadczenia o ukończeniu kursu (na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych /Dz. U. Nr 31, poz. 216 - § 6/.
Program szkolenia 1. Cele i zadania pracy pomocy ortoptycznej, społeczne znaczenie leczenia zeza i niedowidzenia
- opracowanie karty badania pacjenta (zapis wyników badania)
- wyjaśnienia terminologiczne
- rozwój koordynacji oko- ruchowej i wzrokowo- ruchowej
- podstawowe badanie ortoptyczne
- wskaźniki zaburzeń funkcji wzrokowych u małych dzieci oraz uczniów kl. I-III
- dysleksja wzrokowa – wzrokowe trudności w uczeniu się
- prezentacja sprzętu do diagnozy i rehabilitacji narządu wzroku
2. Badanie, metody i techniki pracy w gabinecie
· zakres zadań realizowany w gabinecie na zlecenie lekarza: ustalenie rozpoznania, badanie ruchów oczu, wykonanie cover – test · rehabilitacja ortoptyczna w zezach i niedowidzeniu · terapia
3. Ćwiczenia praktyczne
Koszt: 3 990 PLN
Ilość miejsc: 10 osób Miejsce: Poznań
kolejny termin rozpoczęcia zajęć: PAŹDZIERNIK 2024 r
Czas trwania szkolenia 2 miesiące w trybie weekendowym. Rekrutacja ciągła
|